Jak správně pálit svíčky WoodWick

Zapálit svíčku není žádná věda. WoodWick ale nejsou ledajaké svíčky. Jsou jedinečné, tvořené z vysoce kvalitních vosků, v čirém foukaném skle a s přírodně dřevěným knotem. Svíčky WoodWick jsou kouzelné, a tak i v jejich správném hoření se skrývá malé kouzlo. Když jej "vyslovíte" správně, dostanete to, co chcete - neopakovatelnou atmosféru plnou harmonických vůní za zvuku praskajícího ohně v krbu. 

svíčka WoodWick

Než zapálíte svíčku WoodWick, mějte na paměti, že dřevěný knot je trochu jiný, než běžný bavlněný. Dřevěný stačí zapálit na jednom jeho konci, dále se plamínek rozšíří a knot začne praskat. 

Nechte svíčku hořet, dokud se vosk nerozpustí do všech stran skleněné nádoby. Trvá to přibližně 30 minut, až hodinu, záleží vždy na velikosti a tvaru skla. Vosk tak nebude zůstávat po okrajích a nevytvoří se tzv. tunel. 

Výška plamínku se může měnit, nemusíte se ale bát - i malý plamen, u kterého se může zdát, že dohořívá, hoří. Pokud svíčka začne kouřit nebo se plamen zvýší na 4 cm, doporučujeme svíčku sfouknout, nechat vychladnout a zkrátit knot na 0,3 až 0,6 mm. 

Svíčkou nikdy nehýbejte dokud hoří, protože vosk je horký a knot by se v něm mohl snadno utopit. Nevystavujte ji průvanu, nenechávejte u otevřeného okna, ventilátoru ani klimatizace. Ideální místo pro hoření je rovný žáruvzdorný povrch a jako podstavec lze použít dřevěné dekorativní víčko svíčky, které je tomu uzpůsobené. 

svíčky WoodWick

 

Jakmile svíčku uhasíte, vosk opět utuhne a vyčká, až po jeho aroma znovu zatoužíte. Pokud je ale na dně zhruba poslední 1 cm vosku, svíčku už nezapalujte. Pro vaši bezpečnost je WoodWick vyrobena tak, aby sama zhasla, jakmile se blíží dno. 

Nyní už jen stačí vybrat správnou vůni a užít si s těmito několika drobnými radami správně hořící a praskající mámení se svíčkami WoodWick, které okouzlí vás i každého, kdo vás navštíví. 

WoodWick Oudwood